References - order by products

Slowakei, Bratislava Vajnory, Verklebter Aufbau mit KÖSTER TPO 2,0F Industrie-Lagerhalle

Zhotovenie TPO membrány 

Pôvodná strecha poľnohospodárskeho družstva vo Vajnoroch zhotovená z asfaltových pásov už bola dávno po svojej životnosti, strešná lepenka bola popraskaná a niekoľkokrát lokálne opravovaná. Tieto opravy boli tiež už nefunkčné.

Zrealizovali sme kompletnú obnovu hydroizolácie strechy vrátane repasovania svetlíkov. Postupne sa rozobrali všetky sklenené výplne, odstránil sa starý tmel, sklá sa vrátili na svoje pôvodné polohy tak, aby sa v spodnej časti neopierali o hydroizolačnú vrstvu strechy.

Novú strešnú TPO fóliu nebolo možné kotviť štandardným spôsobom - mechanicky skrutkami, pretože stropné panely sú extrémne tenké, cca 5cm mimo rebier. Preto sa zvolil variant KOSTER TPO 2,0 F s centrálne vloženou sieťovinou zo sklených vlákien a laminovanou spodnou vrstvou z geotextílie, ktorá sa kotví prilepením.


Vliesová vrstva je pri výrobe aplikovaná na celú spodnú stranu fólie, mimo okrajov, ktoré sa zvaria. Táto vrstva umožní lepidlu pevne priľnúť k fólii a spojiť ju s podkladom. Po celom obvode strechy boli namontované nové okapové plechy. Všetky prestupy, detaily, žľaby a vpuste tvoria spolu s TPO fóliou a opravenými svetlíkmi novú hydroizolačnú vrstvu, ktorá vydrží niekoľko desaťročí.

KOSTER TPO fólia 2,0 F má vylepšené vlastnosti odolnosti voči ohňu a spĺňa požiadavky na priamu priľnavosť k izolácii EPS.

Object
PD Vajnory Bratislava  
Fields of application
Roof waterproofing with bonded membranes
Description
Zhotovenie TPO membrány Pôvodná strecha poľnohospodárskeho družstva vo Vajnoroch zhotovená z asfaltových pásov už bola dávno po svojej životnosti, strešná lepenka bola popraskaná a niekoľkokrát lokálne opravovaná. Tieto opravy boli tiež už nefunkčné. Zrealizovali sme kompletnú obnovu hydroizolácie strechy vrátane repasovania svetlíkov. Postupne sa rozobrali všetky sklenené výplne, odstránil sa starý tmel, sklá sa vrátili na svoje pôvodné polohy tak, aby sa v spodnej časti neopierali o hydroizolačnú vrstvu strechy. Novú strešnú TPO fóliu nebolo možné kotviť štandardným spôsobom - mechanicky skrutkami, pretože stropné panely sú extrémne tenké, cca 5cm mimo rebier. Preto sa zvolil variant KOSTER TPO 2,0 F s centrálne vloženou sieťovinou zo sklených vlákien a laminovanou spodnou vrstvou z geotextílie, ktorá sa kotví prilepením. Vliesová vrstva je pri výrobe aplikovaná na celú spodnú stranu fólie, mimo okrajov, ktoré sa zvaria. Táto vrstva umožní lepidlu pevne priľnúť k fólii a spojiť ju s podkladom. Po celom obvode strechy boli namontované nové okapové plechy. Všetky prestupy, detaily, žľaby a vpuste tvoria spolu s TPO fóliou a opravenými svetlíkmi novú hydroizolačnú vrstvu, ktorá vydrží niekoľko desaťročí. KOSTER TPO fólia 2,0 F má vylepšené vlastnosti odolnosti voči ohňu a spĺňa požiadavky na priamu priľnavosť k izolácii EPS. 
Product applied
KÖSTER Hand press for KÖSTER 2C PUR Membrane Adhesive
KÖSTER 2C PUR Membrane Adhesive
KÖSTER TPO 2.0 2F
KÖSTER TPO 2.0 F
Contractor
San-Injekt s.r.o. info@saninjekt.sk www.saninjekt.sk Slowakei - Bratislava 
Select product:

 

Back

Top